KONST / Litografier / Färglitografi 12894115
nr 1289 4115
Einar Rosén
(1910-1998), Sverige
Färglitografi, Läsande flicka. Signerad, ej numrerad. Motivet: 60x41 cm
Einar Rosén, svensk målare och grafiker född 1910, död 1998.
Utrop:
300 kr
måndag 18 november 2019
kl 18:24:33
Einar Rosén
Läs mer om Einar Rosén